Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 nie chce zakręcić rozrusznikiem.


dawid111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj spotkał moją e46 problem, którego nie umiem już rozwiązać.

Jakieś dwa miesiące temu pojechałem gdzieś, zgasiłem normalnie auto. Wchodzę aby je odpalić, a tu cisza. Rozrusznik nie próbuje nawet zakręcić, kontrolki na desce się świecą, prąd jest. Podzespoły takie jak, szyby, radio wszystko normalnie działa.

Dobra próbuje zapalić a tu tylko takie cyknięcie i cisza, przy tym tylko zapalają się wszystkie światła.

Odpaliłem poprzez kable z drugiego auta i normalnie zapalił. Zrobiłem to na dwa sposoby. Plus do plusa, minus do minusa akumulatora i odpalił. Drugi to minus to silnika, lub czegoś innego aby złapać masę i niestety nie odpaliła.

Wymieniłem wtedy kabel (-) idący od akumulatora i auto paliło normalnie nawet w mroźne dni. Dzisiaj problem powrócił i jest dokładnie ta sama sytuacja co dwa miesiące temu. Moje auto to e46 318i o oznaczeniu silnika M43B19TU.

Gdyby ktoś miał podobny problem proszę o jakąkolwiek wskazówkę, dzisiaj już niestety nie zabiorę się za nie bo zimno i ciemno.

Na komputer też niestety nie mam gdzie pojechać, kolega młodszy ode mnie jakiś tam mechanik, takie samo auto ma, ale konkretna "cebula" z niego i nie zdradzi nic ani nie pomoże...

Mieszkam bardzo daleko, aby pojechać przykładowo do was sprawdzić co się dzieje. Liczę, że ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przede wszystkim sprawdź MASĘ ja tak kiedyś miałem 3 lata temu ten sam problem a teraz kiedy robiłem przekładkę silnika pojawił się ten sam problem przypomniałem sobie zdarzenie wcześniejsze przykręciłem drugą MASĘ i autko odrazu odpaliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj swój akumulator no i nie odpala, włożyłem od innego auta i normalnie ;)

Sprawdziłem ładowanie alternatora i pokazało 13.5V. Mój alternator coś od początku miał problemy z ładowaniem i chyba czeka go regeneracja lub wymiana regulatora napięcia jeśli o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj swój akumulator no i nie odpala, włożyłem od innego auta i normalnie ;)

Sprawdziłem ładowanie alternatora i pokazało 13.5V. Mój alternator coś od początku miał problemy z ładowaniem i chyba czeka go regeneracja lub wymiana regulatora napięcia jeśli o to chodzi.

no to znalazłeś przyczynę swoich problemow. Altek musi dawać te 14,0 - 14,5 V. Jeśli jest poniżej to znak, że coś zaczyna się dziać. Twoje 13,5 V to już słabiutki wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie dla poglądu , teraz tylko czy sama wymiana regulatora napięcia pomoże czy cały alternator do regeneracji?

Słabo.

Alternator oddaj do specjalisty. Może być regulator, mogą być szczotki. Trzeba zajrzeć do środka i ocenić. Dla pewności sprawdź jeszcze wszystkie kable przy alternatorze czy gdzieś któryś nie jest luźny. Wtedy też ładowanie nie jest prawidłowe, choć wątpie żeby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo.

Alternator oddaj do specjalisty. Może być regulator, mogą być szczotki. Trzeba zajrzeć do środka i ocenić. Dla pewności sprawdź jeszcze wszystkie kable przy alternatorze czy gdzieś któryś nie jest luźny. Wtedy też ładowanie nie jest prawidłowe, choć wątpie żeby to było to.

Ok w tym tygodniu poszukam kogoś kto się tym w pobliżu zajmuje i oddam ;)

Dzięki za waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam mam taki mały problem moje E46 318i nie odpala z kluczyka z popychu tak nie kręci rozrusznik. Akumulator nowy kable dobrze wszystkie są rozrusznik też kręci bo był wyciagany. Jeździła paliła normalnie. Zgasiłem a teraz cisza . Jest może jakiś przekaźnik odpowiedzialny za to że nie kreci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...