Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Przykre ale prawdziwe! Złodziejski kraj! Jeśli Cie to pocieszy znam ten przypadek z autopsji. Moja druga lalka stoi już trochę z pękniętym blokiem z nadzieją na drugie życie ale niestety :( pójdzie na żyletki :( bida w kraju a OC to cholernie złodziejski podatek...

P.S. [sorka za off topic] - z tym złomowaniem to tez jest niezły przekręt (śmiało powiem, że to mafia polityków maczala paluszki), oficjalnie możesz oddac (uwaga za darmo) auto tylko do autoryzowanej stacji rozbiórki i to w pełni swojej fabrycznej wagi zeby nie doplacać za brakujące kilogramy -buhaha, juz jutro tam jadę! Każdy brak kilograma kosztuje pare złotych dopłaty (SIC!) Kiedys przynajmniej na złomie dostawałeś kase za kilogram szrotu, dostaleś papier pozwalajacy wyrejestrowac i FIN. teraz każą sobie za to płacić - szlag czlowieka trafia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii daleko nam do EUROPY .... u niemców można auto postawić w ogródku :)

Kombinuj z Mbankiem -> Ubezpieczenia samochodowe, na życie, nieruchomości, turystyczne, kart - mBank

Albo np. zadzwoń do TUW -> TUW - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - Strona Główna

Ja mam w tej chwili E32 w Mbanku za 5 stówek

A E39 mam w TUW za chyba 400zł

Tak czy siak bez papieru z ubezpieczalni zostać nie możesz bo dowalą Ci karę.

Dzieki MArcin. W Mbanku wyszlo wbrew pozorom nie tak malo. W TUW nei ma opcji sprawdzenia skladki online, napisalem maila z prosba o kontakt jutro rano jak najwczesniej. W zyciu nie przypuszczalem ze moga byc takie roznice. W Link4 za kamili compact, pojemnosc ponizej 2.0...prawie 900zl! Niezly hardcore. Wszystkie samochody wezme w jednej firmie, zobaczymy czy wtedy dostane jakies kolejne znizki..

Danke amigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zamówili nowe fotoradary aby więcej kasy ściągać z NAS...

Mandaty,ceny paliwa,płatne drogi itp. wszystko po to by kasę ciągnąć szkoda tylko,że nie przeznaczą ich na wymianę nawierzchni na nową tylko łatają dziury kitem :)

A jak budują nowe drogi to i tak żółwim tempem im to idzie,a o starych drogach w innych miejscach zapominają...

A co to ma wspolnego z OC, bo nie bardzo rozumiem?

WOZ - poszukaj, czy nie ma w Twoim rejonie HDI - unie byli zawsze najtansi i dawali bonus za ubezpieczenie 4 samochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre ale prawdziwe! Złodziejski kraj! Jeśli Cie to pocieszy znam ten przypadek z autopsji. Moja druga lalka stoi już trochę z pękniętym blokiem z nadzieją na drugie życie ale niestety :( pójdzie na żyletki :( bida w kraju a OC to cholernie złodziejski podatek...

P.S. [sorka za off topic] - z tym złomowaniem to tez jest niezły przekręt (śmiało powiem, że to mafia polityków maczala paluszki), oficjalnie możesz oddac (uwaga za darmo) auto tylko do autoryzowanej stacji rozbiórki i to w pełni swojej fabrycznej wagi zeby nie doplacać za brakujące kilogramy -buhaha, juz jutro tam jadę! Każdy brak kilograma kosztuje pare złotych dopłaty (SIC!) Kiedys przynajmniej na złomie dostawałeś kase za kilogram szrotu, dostaleś papier pozwalajacy wyrejestrowac i FIN. teraz każą sobie za to płacić - szlag czlowieka trafia!

Ogolocilem auto zezlomowalem dostalem papier do wyrejestrowania i jeszcze kase w lape takze nie pierdziel. Wszystko zalezy od tego gdzie to zrobisz.

Co do OC zeby bylo z tematem.

Woz, nie brales pod uwage oplat z wiazanych z zakupem kolejnego auta nim je kupiles? Toz to nie pierwsze Twoje auto.

Najnizsza skladke zaproponowala mi ostatnio AXA choc konurecyjna tez byla Proama

Kura pazurem na telefonie napisała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy cennik jaki widziałem za brak ubezpieczenia to: do 7 dni 900 zeta 1 miesiąc bodajże 2700 a wyżej to 3200 zeta
Niewiem ale to może jest nowy cennik. Ale pół roku temu było jeszcze za brak OC do 3 dni 600zł za brak OC do 14dni 1500zł a powyżej 14dni 3000zł. Niestety pół roku temu miałem luke w OC przez jeden dzień ponieważ nie zauważyłem i w tym czasie miałem kontrol policyjną. Po niecałych 4 miesiącach przyszło pismo Funduszu Gwarancyjnego z karą 600zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory kraj... Tutaj jeśli nie chcę jeździć autem po drogach, albo np.robie przeszczep, remont czy coś podobnego to oddaję tablice do wydziału komunikacji i nie płacę OC. Muszę później zrobić przegląd jak chcę znowu jeździć, zapłacić za wydanie tablic i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolocilem auto zezlomowalem dostalem papier do wyrejestrowania i jeszcze kase w lape takze nie pierdziel. Wszystko zalezy od tego gdzie to zrobisz.

Wow Kosa, chyba skończyła Ci się meliska więc zwiększ dawkę zanim następnym razem cos chlapniesz buhaha. Pokaż proszę gdzie bez znajomości dostane kasę za ogołocone auto + papier do wyrejestrowania to zwróce honor. Jesli nie to cytuje "nie pierdziel" peacebmw_1

[Edit] Tak sie wkurzylem (hahaha), aż zadzwonilem do typa ze stacji D37 i rzeczywiście może zapłacić za niekompletne auto wiec zwracam honor ;) dodamy tylko, że ponad rok temu gościu śpiewał inaczej

Edytowane przez Pit3er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woz, nie brales pod uwage oplat z wiazanych z zakupem kolejnego auta nim je kupiles? Toz to nie pierwsze Twoje auto.

Najnizsza skladke zaproponowala mi ostatnio AXA choc konurecyjna tez byla Proama

Nie pierwsze ktore kupilem i nie ostatnie, ale pierwsze ktorego zalozenie bylo, ze nie bedzie jezdzilo po ulicach. Bylem pewien, ze skoro bedzie caly czas na terenie prywatnym, to jest sposob aby uniknac oplat zwiazanych z jazda po publicznych drogach. Ale widze, ze wyjscia nie ma. Jak narazie proama jest najtansza, opla wycenila (na razie przez strone) na 540zl. Zeby bylo smiesznie, w link4 (jestem tam od kilku ladnych lat i nie sledzielm tematu i nawet nie wiem kiedy zrobily sie takie roznice..). W link4 za kamili compacta placimy prawie 900. Pojemnosc ta sama, prawko ma grubo ponad 5 lat, ponad 26 lat wiec nie wiem czemu tak drogo, chyba ze w trakcie podpisywania umowy jeszcze byla w grupie ryzyka. Tak czy siak, roznica kosmos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liberty dali calkiem fajna oferte. Ogolnie to ze jestem klientem ING, mam dodatkowe 5% znizki. Oraz za kazde dodatkowe auto ubezpieczone u nich mam 5%. Czyli drugie auto 5%, trzecie 10% i czwarte 15% znizki. Konsultantka sympatyczna, powiedziala, ze dorzucila jeszcze swoja znizke, ktora moze udzielac dla nektyorych klientow (nie wiem jacy to klienci, czy to pic, czy to na zasadzie, ze moze dawac np dodatkowe 5%..)

OC przed jakimikolwiek znizkami (ING, za kolejne auto, znizka od babki itd)

opel: 588zl

e30: 674zl

compact: 682zl

540: 1010zl

A po znizkach, to wyszlo tak:

opel: 480zl

e30: 520zl

compact: 554zl

540: 760zl

Mysle ze oferta napewno warta uwagi..

p.s. troche mnie ponioslo z tym 5,10,15%..

Kazde dodatkowe auto -5%. Staly klient ING -10%, dodatkowe 10% od babki..

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz na poczte do MTU. za 2.0 wyliczyli tacie 397zł, mi natomiast 660zł za zwyżke 60% i +4% za ''podniesnione ryzyko wypadku'' poprzez posiadanie Subaru (z BMW jest tak samo)

...wlasnie z nimi rozmawialem przez telefon. Za opla, pojemnosc 1998. Znizka standardowa 60%...637zl :) Nie ma zadnych dodatkowych znizek z racho tego, ze mialbym u nich np 4 samochody..

pozatym system znizek maja tak ogolny, ze kazdy sie zalapie, albo sa tak kiepskie. Jedynie pytanie, to czy jestem nauczycielem albo pracownikiem poczyty, oraz czy mam prawko dluzej niz 3 lata, i to wszystko. W innych biora wszystko pod uwage, ze mam dziecko 2 letnie, ze nie przejezdze wiecej niz 5tys rocznie, ze prawko mam od 20 lat, a nie od 3...

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2.0 aż 637zł? niemowliwe :o przecież mój ojciec za 2.0 placił (w maju 2012) 397zł

EDIT :P jeszcze za płatność jednorazową dostaniesz -5%

tak czy siak niebawem dostaniesz do zapłaty nagrode z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego :/

Edytowane przez PiterOKL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w PL wysyłałem wypowiedzenie umowy OC do MTU, żeby przenieść się do innego ubezpieczyciela z E30'ką, wiecie że niektóre firmy dają zniżki dla ludzi regularnie uczęszczających do kościoła? To juz mega paranoja, jak ja nie chodzę to nie mam zniżki, mimo że jeżdżę dużo lepiej od dziadka czy babci 70 letnich, no jaja na maksa. Posiadanie dzieci oraz stan cywilny też wpływa na wysokość składki. Piter coś to dziwne te OC o którym piszesz, dziadek od którego kupiłem E30 miał ubezpieczenie w MTU i max,zniżki płacić 370zł za 1.6l. Ja mam płacić w PZU 460zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 2.0 aż 637zł? niemowliwe :o przecież mój ojciec za 2.0 placił (w maju 2012) 397zł

ja mam -5% za pracownika oświaty, a nim nie jestem :D mój znajomy to agent, więc wpisał mi :P gdybys zagadal do agenta z Twojej okolicy, też zapewne by Ci wpisał -5%, ale i tak przy 630zł te 5% Cie nie ratuje i gdzie indziej masz taniej. jeszcze za płatność jednorazową dostaniesz -5%

tak czy siak niebawem dostaniesz do zapłaty nagrode z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego :/

Powienienes zedytowac sposob w jaki dostales znizki, bo jeszcze kolesia swojego wsypiesz :)

Fundusz nie ma za co mnie dorwac , w czwartek lub piatek - juz nie pamietam dokladnie wypowiedzialem umowe w Liberty z Oplem, w poniedzialek zadzwonilem zeby sie wstrzymali, i we wtorek potwierdzilem na 100% ze jednak biore i przelalem kase, wiec ciaglosc w OC mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem kiedyś poczciwego Komara dla zniżek, ale jak to przestało funkcjonować, to chciałem przestać płacić OC, ale się nie dało. Bo by się to stało musiałbym go wyrejstrować i zezłomować - bardziej się go opłacało sprzedać i puściłem zabytek za 22 złote a za OC płaciłem rocznie 34:) Ajak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, bo może ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. E30'kę kupiłem jakoś w lipcu, czy sierpniu, ubezpieczenie OC przejąłem po poprzednim właścicielu, zapłacone było do marca 2013r, wiec jeszcze aktualne. Ponieważ OC jest w MTU, a chciałem się przenieść do innej firmy (zamierzam kiedyś AC wykupić, a MTU nie wypłaca normalnych pieniędzy), wiec wysłałem do MTU wypowiedzenie umowy OC i wszystko fajnie, ale wtedy nagle przypomnieli sobie, że nie dostali ode mnie zaświadczenia o posiadanych zniżkach i życzą sobie 611zł dopłaty za tych kilka miesięcy. Pytanie, czy w PL uznają zniżki z Norwegii? W drugą stronę to działa, ale Polska dziwny kraj i nie wiem jak to jest. 13lat jeżdżenia bez szkód i mam bulić 100% ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci zniżki z Norwegii ? Przecież w PL miałeś wypracowane zniżki to napisz tylko do tego gdzie miałeś ostatnie ubezpieczenie i niech prześlą do MTU albo do Ciebie zaświadczenie .... historii ubezpieczenia już raczej nikt nie zmieni więc niech się bujają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się ciągłość, więc jeżeli na ostaniej polisie miałeś 60% to taka zniżka powinna być przepisana, kwestia tylko kiedy tą ostanią polise wypowiedziałeś

Właśnie nie wiem dokładnie, ale 2 lata już raczej minęły.

Z ostatniej firmy czyli PZU.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo osob mowi chory kraj chory kraj :D

ale zobaczcie co sie dzieje w rosji bo wydaje mi sie ze duzo blizej nam tam niz gdziekolwiek indziej , otoz do niedawna nie bylo obowiazku jezdzenia z OC i bylo one dobrowolne , nie musze mowic chyba ze duza wiekszosc tego OC nie mialo , i uwaga uderzmy sie w piers bo ja uwazam ze u nas w naszym kraju gdzie kazdy kombinuje na kazde 10 zl , pewnie tez co najmniej 50 % bylaby bez ubezpieczenia , nie jestesmy Niemcami czy Norwegami gdzie oni poczuwaja sie do przestrzegania przepisow i jak auto nie jezdzi to nie placa a jak jezdzi to placa. Popatrzcie REALNIE co by sie u Nas dzialo :) . no offence :)

ps uwazam ze mimo tego ze WIEKSZOSC OSOB Z TEGO FORUM przestrzegalo by takich przepisow bo dla nas sa one logiczne tak mysle ze nie jeden Mieczyslaw by upatrzyl sobie w tym dobra okazje do oszczednosci :) . tak bylo pod koniec 2003 roku w Rosji . " Od 1 lipca ubezpieczania OC są w Rosji obowiązkowe. Kierowcy mają jeszcze pół roku, by wybrać firmę, u której wykupią polisę. Do tego czasu za jazdę bez ubezpieczenia nie grozi mandat. W tej chwili ubezpieczonych jest tylko 7 proc. samochodów "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...