Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Dzisiaj na torze widzialem sie z Mordulcem, ktory mi conieco oczy otworzyl jesli chodzi o OC. Ja zadowoony, ze z kadetem juz nie mam absolutnie zadnych kosztow. Tzn, nie mam OC bo zrezygnowalem z obecnego ubezpieczyciela i pomyslalem, ze skoro samochod nie jezdzi wogole po drogach publicznych, to po cholere mam wykupowac kolejna polise. Ale Mordulec podsunal sprawe, ze owszem, zrezygnowac moge, pozniej u innego kiedys w kazdej chwili moge dokupic nowa polise...ale za brak kontynuacji moze byc niezly zajgon. Tzn ktos (nie wiem kto, jaka firma, jakie towarzystwo, nie wiem jak sie nazywaja ale napewno dzialaja z ramienia Panstwa) moga mi przydupic taka kare, ze kupilbym sobie drugiegio kadetta. Jak to jest z ta kontynuiacja? Musi byc? Nawet jesli samochod nie jezdzi po drogach publicznych? Mam obowiazek zeby to OC caly czs bylo? I ja pitole, ze pobowiazek bo tak powinno byc, tylko jakie sa kosekwencje jesli np tyeraz zerwe OC, i np wznowie za 2 lata? Za wszelkie info bylbym mega wdzieczny, bo zeby nie bylo, to jest u mnei jakas kasa, bo tyczy to dwocha samochdoow.. :bag:

z gory thx..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to niestety prawda - od jakiegos czasui stnieje cos takiego, jak obowiazek kontynuacji polisy. Jedynym sposobem na obejscie tego jaki mi teraz przychodzi do glowy, to czasowe wyrejestrowanie samochodu, ale nie bardzo jestem teraz w stanie napisac Ci jak to zrobic, bo nie pamietam, czy sie da tak po prostu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czasowe wyrejestrowanie samochodu, ale nie bardzo jestem teraz w stanie napisac Ci jak to zrobic

wygląda to tak: piszemy umowę na pijaczka siedzącego pod sklepem,posiadającego d.o,mieszkającego w jakimś zadupiu.Innej opcji niema chyba,że pozmieniało się coś z nowym rokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak: piszemy umowę na pijaczka siedzącego pod sklepem,posiadającego d.o,mieszkającego w jakimś zadupiu.Innej opcji niema chyba,że pozmieniało się coś z nowym rokiem

...tylko ze jesli np keidys bede chcial sprzedac samochod, to juz nie sprzedam, bo nie jest moj. Zeby nie ponosic kary finansowej ze brak kontynuacji, musze pokazac umowe z kolesiem spod sklepu. A wtedy juz samochod nie bedzie moj jesli sie nie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusz gwarancyjny ma teraz system w którym od reki wszystko widać, nawet ostatnio się chwalił jakiś ich rzecznik ile to milionów kar nałożyli na zapominalskich którym ubezpieczenie wyszło z głowy. W tym roku chcą pobić ten rekord i dowalic więcej kar więc nie radził bym Ci nie płacić kontynuacji.

Auto faktycznie można pchnąc na "słupa" lub wyrejestrować z czym nie wydaje mi się aby można było ponownie zarejestrowac raz wyrejestrowane auto, nie lepiej po prostu opłacić to OC ? Za mniej jak dwa litry to dużo nie bedzie przecież

...tylko ze jesli np keidys bede chcial sprzedac samochod, to juz nie sprzedam, bo nie jest moj. Zeby nie ponosic kary finansowej ze brak kontynuacji, musze pokazac umowe z kolesiem spod sklepu. A wtedy juz samochod nie bedzie moj jesli sie nie myle?

Ale jak będziesz chciał go sprzedać to go od pijaczka odkupisz i zapłacisz w pierwszy dzień OC, znów będzie twoje i opłacone gotowe do sprzedania

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre ale prawdę Mordulec mówił, aby uniknac opłaty OC, która jest obowiązkowa musiał byś zgłosić auto w wydziale komunikacji że je zezłomowałeś w innym przypadku kiedykolwiek będziesz chciał sprzedać samochód to będziesz zmuszony opłacić składkę OC za cały okres jego posiadania.Jednak jesli zgłosisz go jako zezłomowane już nigdy go nie sprzedasz no chyba ze na części.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli innym slowem, jest to podatek od posiadania samochodu> jezdzis czy nie jezdzisz - placic trzeba.,.

W Liberty za 1998cm skladka to 610zl rocznie. Nie mam porownania czy to duzo czy malo. Ma ktos jakiegos mega turbo taniego ubezpieczyciela? Im tanszy tym lepszy.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie też wyczytałeś,że wygląda to mniej więcej tak

za brak OC,fundusz wlepia kare-za rok ok 3 tyś zł,może ci wlepić do trzech lat wstecz(max 8 tyś złotych)

jedyną możliwością niepłacenia,zrobienia przerwy,jest rejestracja jako auto zabytkowe,musi mieć więcej jak 25 lat,i jeszcze jakieś tam warunki musi spełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kibel :bag: Ale coz, trzeba znalezc cos mega taniego i tyle, przynajmniej bede mogl sobie czasam smigac e30 z klatka po miescie....a teraz snieg :twisted:

Orientujecie sie jakie sa mega turbo najtansze opcje? Kiedys mialem w MTU, obecnie mam w LInk 4, ale wydaje mi sie, ze teraz powstalo tego od cholery i jest s[poro tanszych opcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze przemyslec czy opalaci ci sie placenie OC wzgledem tego co auto zarabia. Masz 2 opcje.

1) zalatwiasz sobie papier na zlomowanie auta wyrejestrowujesz je i walisz wszystko w czapke, po X latach Opla gonisz na czesci itd. z drugiej strony nie wiem jak to moze sie skonczyc gdy ktos wynajmnie od ciebie auto i wylozy dzowna na torze...

2) oplacenie OC, w zasadzie to niema tu co pisac, podobno Mbank ma najkorzystniej o ile prowadzisz u nich rachunek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w axa direct (online) Ubezpieczenie OC, Ubezpieczenia komunikacyjne, OC samochodu - AXA DIRECT jak będziesz chciał przeliczyć składkę to daj znać na PW dam Ci mój numer polisy będzie taniej o 60 zeta.Teraz ubezpieczałem moją bunię i wyszło mi 400 zeta na rok

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze przemyslec czy opalaci ci sie placenie OC wzgledem tego co auto zarabia. Masz 2 opcje.

1) zalatwiasz sobie papier na zlomowanie auta wyrejestrowujesz je i walisz wszystko w czapke, po X latach Opla gonisz na czesci itd. z drugiej strony nie wiem jak to moze sie skonczyc gdy ktos wynajmnie od ciebie auto i wylozy dzowna na torze...

2) oplacenie OC, w zasadzie to niema tu co pisac, podobno Mbank ma najkorzystniej o ile prowadzisz u nich rachunek

Nie mam pojecia jak dlugo jeszcze to pociagnie (interes). mam nadzieje, ze jak najdluzej. Druga strona medalu, mam cichy plan z Kamila i dzieckiemk wyjechac na jakis czas do Australii, ale dopiero za dwa lata. Wiec jesli te samochody przezyja, za dwa lata mozna sprzedac. Mysle ze wbrew pozorom moze jeszcze beda sie trzymac kupy, bo cos mi sie wydaje ze one glownei chyba w WLTA beda latac (jak narazie 99% zainteresowania i pytan tyczy sie zawodow wlta), a to jest 12 razy w roku :) A zezlomowac to tak jak piszesz, bede mogl wtedy tylko na czesc pogonic..

Spróbuj w axa direct (online) Ubezpieczenie OC, Ubezpieczenia komunikacyjne, OC samochodu - AXA DIRECT jak będziesz chciał przeliczyć składkę to daj znać na PW dam Ci mój numer polisy będzie taniej o 60 zeta.Teraz ubezpieczałem moją bunię i wyszło mi 400 zeta na rok

A jak pojemnosc twojej buni?? Ja mam 60% znizki i jesli da rady przerzucic bez problemu, to moze wyjsc cakiem calkiem mila kwota.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proama 540zl za caly rok, AXA 557zl, mbank 574,80 - opel kadett..

szukam dalej..

Thx guys.

p.s. a w MTU..670zl. WTF?

Znacie jakies inne firmy krzak? Mordulec? ty wpsominales o jakiejs "perelce" dzisiaj.. :D

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tym OC, ale z ciekawości mogę napisać że moja Ciotka nie miał OC ponad rok bo zapomniała opłacić (zawsze to za nią ktoś inny robił bo jeżeli chodzi o auta to jej słaba strona) i nikt się nie przyczepił, żadnej kary nie było ani konsekwencji z tym związanych. Może trzeba by popytać jak to jest za autami rajdowymi? Bo wątpię żeby one miały OC (aczkolwiek nie wiem bo nigdy się tym nie interesowałem), a może da się jakoś auto przerobić w kwestii formalnej na rajdowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da rady przerzucic bez problemu, to moze wyjsc cakiem calkiem mila kwota.,.

Da rade zakupujesz w innej firmie wysyłasz wypowiedzenie najpóźniej dzień przed niewygaśnięciem bieżącej umowy i po ptokach. Nowy cennik jaki widziałem za brak ubezpieczenia to: do 7 dni 900 zeta 1 miesiąc bodajże 2700 a wyżej to 3200 zeta

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze tak z ciekawość zapytam się jak by np. diagnosta stwierdził że auto jest nie sprawne i by nie dopuścił do ruchu i by się nie płaciło OC, to co w tedy jak przyjdą do Ciebie, a ty im pokarzesz kwit że auto jest nie sprawne, nie udowodnią Ci że auto jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prze***ane prawo. Dla osob ktorzy np chcieliby budowac samochod w garazu przez 3 lata gdzie samochod nawet nie wyjedzie na swieze powietrze. Placic trzeba i tyle. Badzmy szczerzy, to jest mafia i kropka. Nie wazne co i jak, czy jezdzisz czy nie, masz im placic i tyle. Jest mega proste rowazanie na taka sytuacje ktpora widzialem jak funcjonuje, prosta i korzystna dla kazdej strony. Na szybie sie ma dwa dokumenty (tak jak np naklejka z nr rej). Jedna naklejka to pink slip, a druga - green slip. Jedna jest za rejestracje i przeglad (z nr rej napisanym), a drugi z ubezpieczeniem, gdzie wyraznie jest napisane, ze nr rej taki i taki, ubezpiecznei wazne od daty takiej i takiej). Ogolnie chodzi o to ze jest to jawna informacja dla KAZDEGO ktory nawet stanie przy twoim samochodzie. Kary ze smigasz bez ubezpieczenia albo przegladu sa mega wysokie, dlatego NIKT nie wyjedzie z garazu bez waznych oplatach.przegladach, bo kazdy kto stanie przy twoim samochodzie moze zakrecic na policje, albo ii policjant nawet i stojac na swtalch przy tobie, moze zerknac. Wiec nikt nie zaryzykuje. Wiec OC ni ejest obowiazkowe kiedy samochod masz i trzymasz na wlasnej posesji, tylko jest obowiazkowe kiedy zamierzasz nim wyjechac na publiczna droge. Tam powinno byc, jest to liogiczne i proste. Ale niestety, mniej kasy wyciagna z naszych kieszeni, i to jest jedyny powod czemu takich zmian nie chca wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii daleko nam do EUROPY .... u niemców można auto postawić w ogródku :)

Kombinuj z Mbankiem -> Ubezpieczenia samochodowe, na życie, nieruchomości, turystyczne, kart - mBank

Albo np. zadzwoń do TUW -> TUW - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - Strona Główna

Ja mam w tej chwili E32 w Mbanku za 5 stówek

A E39 mam w TUW za chyba 400zł

Tak czy siak bez papieru z ubezpieczalni zostać nie możesz bo dowalą Ci karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...