Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście to jedna ze słabszych stron naszej kochanej marki ale nie tylko BMW ma z tym kłopoty, np VW dwu masa rozlecieć się potrafi po 90.000 km.

Do twojej komplet Lucka to około 2400 zł na Allegro ale głowa do góry u naszego dilera części dostaniesz o niebo taniej.

Sama wymiana koszt 500-600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no własnie tez mi sie nie wydaje ale dzisiaj bylem u znajomego mechanika i powiedział ze czasami sa takie przypadki zadko bo zadko ale tak jest.. nie mam zielonego pojecia juz... ale tez dziwne bo przeciez nawet przy ruszaniu noga na pedale sprzegla nawet nie zadrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna stary to chodzi jak ciągnik 40.

A powiedz mi czy odgłos się zmienia w momencie wciskania sprzęgła??

Ewidentnie dźwięk jest jakby się coś oberwało zdejmowałeś osłony silnika i skrzyni?? Moze kat pierwszy się oberwał w obudowie i wydaje taki grzechot podczas pracy silnika.

Rękawica tylko dobra odpal i przytrzymaj rękom jak będzie wyczuwalne drganie w nim to do wycięcia.

Być może tez oberwana łopatka turbiny leży w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe az tak zle;p powiem Ci ze po obejrzeniu tego filmiku bardziej sie przerazilem bo na zywo tak tego nie slychac.. a osłony sciagalem ta metalowa tez... nie wydaje mi sie ze to kat wiesz.. a po wcisnieciu sprzegla jest identycznie tak samo.. a jak by sie oberałała łopatka od turbo to był by przeciez slabszy prawda? a buta ma zdrowego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie ma różnicy to sprzęgło, wtryski możemy już zostawić w spokoju.

Kawałek łopatki nie zrobi dużej różnicy a hałas potrafi zrobić spory, kata tez bym nie wykluczał gdyż to walenie jest bardzo słyszalne.

Spawam dużo tłomikow i nie jednokrotnie podobne problemy usuwałem , wklad lata w obudowie i brzęczy właśnie metalicznie.

Nie zaszkodzi sprawdzić w sumie mało rozbierania a widzę ze masz kanał. Trzeba eliminować wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz znam przyczyne..:( dzisiaj rozbierałem po kolei zaczynajac od skrzyni biegow

skrzynia dobra

koło dwumasowe dobre

łozysko prowadzace wałek ze skrzyni dobre

zabralem sie za sciaganie miski olejowej... i tam sie zaczelo

posypały sie zeby na kole od pompy oleju

i rozwaliły tez 4 zeby od kola na wale ktore napedza pompe oleju;/ i jestem ugotowany;/.....

tego koła na wale pewnie nie da sie samego wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...