Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Wstrzymaj sie z placeniem bo tej kasy potem przez rok nie odzyskasz ;/ niech co kilka dni robi zdjecia licznika zeby dowody byly, moze Ci wpieli oswietlenie calej wioski? Tylko to chyba by bylo w stanie zrobic 4tys na miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logicznie rzecz biorąc Patryk to już w odwołaniu można było napisać na temat samego przekroju kabla który jest przyłączem plus zapotrzebowanie na energię jaki przekrój żył musi mieć kabel by takie ilości energii przesłać w tak krótkim czasie ?? sami się zastanowią to nie uwierzą sprawa jest wygrana tylko wszystko zależy od firmy sprzedającej energię w tamtym rejonie i ludzi tym się zajmujących . Niech tam ktoś z rodziny popyta znajomych z oklicy może już były takie przypadki i jak do tego firma podchodzi bo że wygrasz w to nie wątpię powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spisać stan licznika np. na dzisiaj na konkretną godzinę i zobaczyć np. jutro lub za pare dni, czy nadal licznik nabija kosmiczny pobór prądu.

licznik jest zdjęty, zawieziony na jakąś ekspertyzę, ale nawet nie wiem kiedy, bardzo możliwe, że w niedzielę pojadę na Mazury, zeby w poniedziałek tam uderzyć do energetyki i spytać co się ruszylo w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś potrafi mi podpowiedzieć co z tym zrobić dokładnie to proszę o pomoc, bo dzisiaj dowiedziałem się, że mam kolejne 9 tyś.zł, nawet nie wiem za co, teraz jest 20tyś.zł. Nie wrócę do tego kraju jak to ma tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrafi mi podpowiedzieć co z tym zrobić dokładnie to proszę o pomoc, bo dzisiaj dowiedziałem się, że mam kolejne 9 tyś.zł, nawet nie wiem za co, teraz jest 20tyś.zł. Nie wrócę do tego kraju jak to ma tak wyglądać.

Na jakiej podstawie ci to naliczyli skoro licznika nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, masz kogoś kto może tam podjechać i z ogarniętym elektrykiem zobaczyć co się kutwa dzieje? Może jakaś wioska podpieła Ci się do licznika albo ktoś jakąś fabrykę z Twojego licznika zasila? No to przecież nie możliwe żeby tyle prądu naciągnąć. A jak już ktoś ogarnięty stwierdzi że coś jest nie halo to trzeba wzywać policję i złodzieji wyłapać i ukarać. Bo takie rachunki za prąd to nawet moi dostawcy nie mają a oni używają piecy indukcyjnych do topienia i odlewania amelinium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź zadzwoń do kogoś ogarniętego niech jedzie do działu sprzedaży energii i ich zj..e moim zdaniem nawet Ty nie musisz być bo taki pobór energii jest technicznie nie wykonalny na twoim przyłączu jestem elektrykiem 23 lata w zawodzie to wiem co piszę trzeba tylko ogarniętą kumatą osobę i te rachunki anulują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że jestem w Norwegii, tam na miejscu jest brat mojego dziadka który ma upoważnienie do wszelkich czynności związanych z tą nieruchomością i on stara sie wszystko ogarnąć, mój ojciec ma trochę znajomości i też zaczął się tym interesować, ja do końca nie wiem o co z tym chodzi, te 9tyś.to chyba prognozowane zużycie, więc narazie jest te 11.400 do zapłaty, ale z każdego miejsca gdzie się nie udadzą odsyłają ich gdzie indziej, więc ogólnie nie wiadomo kogo z***ać, bo większość spraw leci przez komputer, ludzie co tam robią to tylko potrafią powiedzieć, że to nie u nich się to załatwia. Dziadka brat jest emerytowanym marynarzem i ma jakąś swoją panią mecenas, która często mu pomaga w interesach, teraz też się jej radził, może coś zrobią z tym gównem. A powiedzcie mi czy jakby kabel 3'fazowy czy jak to się zwie (380V) był puszczony w glebę i grzał ziemię to mogłoby tyle naciągnąć? Miałem pewne problemy z wykonawcami dachu na tej posiadłości, chcieli o 19tyś.zł więcej niż w umowie i mogli się tak zemścić, jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co miał byś w tej ziemi wkopane żeby nabiło rachunek w takiej ilości, samo wkopanie kabla nie robi przecież poboru prądu

Licznik miałeś w budynku czy na granicy posesji, był zamknięty i nabite na nim było tyle że wskazuje to na poprawność rachunku? Jeśli na granicy posesji to instalacja za licznikiem puszczona do budynku czy koniec w polu? Dodatkowe podliczniki jakieś?

To dość ważne pytania bo całość zaczyna wygladać jak z jakiegoś "Archiwum X" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik i skrzynka z bezpiecznikami są na budynku, ale teren nie jest ogrodzony i właściwie każdy może tam wejść i coś sobie pokombinować. Wyprowadzone 2 wyjścia na 230V i na 380V na zewnątrz budynku, ale teoretycznie bezpieczniki były wyłączone, choć skrzynka nie była jakoś specjalnie zabezpieczona i ktoś mógłby to włączyć jakby chciał. Dom stoi dobre 100m od najbliższego sąsiada, ogólnie 5 domów na wiosce, brat dziadka ponoć bywa na posesji raz/dwa razy w tygodniu żeby sprawdzić czy wszystko ok. Z drugiej strony on ma chyba z 80lat to może nie widział 100metrowego przedłużacza podpiętego do chałupy. Tylko, że tyle prądu nie pociągną nawet 2 domy. Licznik ponoć zdjęty już jakiś czas temu oddany do ekspertyzy, jakoś nie ma żadnych wieści, nie wiem czy wogóle ktoś tę ekspertyzę zamierza zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk - na jaką MOC UMOWNĄ masz spisaną umowę??

Zwykle domy jednorodzinne z instalacją III fazową mają do 15kW i to już te 15kW wystarcza żeby mieć już mały warsztacik z maszynami.

Wygląda to w ten sposób, że np[. mając dwa domy i umowy na dwie różne MOCe umowne mimo takiego samego stanu kW na liczniku w tych domach -rachunki za elektryczność różnią się znacznie.

Wielkością rozliczeniową jest kW zużyty w ciągu godziny ale sprawa tylko z pozoru jest łatwa.

Moc umowna to znacząca "stała" we wzorze na finalny rachunek za prąd.

Jeśli nastąpił błąd w energetyce i jakimmmś trafem zmienili Tobie moc umowną jak dla małej fabryki np na 100kW to za 1kW płacisz 100 razy więcej niż gdybyś miał moc umowną na poziomie 1 KW.

Pomijam tutaj wybrane "taryfy"/"strefy" itd.

Jeżeli jednak tyle nawalił licznik to **** zbita-rachunek do zapłacenia a licznik do ekspertyzy-i potem odwołanie.

Kabel nie może grzać ziemi- prądy zwarciowe trwające non top tylko tłumaczyłyby tak wysoki rachunek ale w sieciach jest tak jak w samochodzie-jest zwarcie to wywala bezpiecznik w domu/na scianie budynku/na granicy posesji/przy słupie.Tylko po stronie domu dźwigniesz sobie bezpiecznik.Przy słupie nie masz dostępu-musi to zrobic energetyka na Twoje wezwanie do awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...Patryk, nie tylko Tobie takie komedie sie trafiaja..

wlasnie dostalem rachunek za prad. Mieszkanie male, 47metrowe, bedzie pewnie problem sciagnac od lokatorow bo sa bez kasy studenciaki a poza tym, to jakis absurd. 3 osoby tam mieszkaja, wracaja do domu okolo 17 oprocz uczelni pracuja wiec zuzycie raczej minimalne. Co miesiac placa rachunki (na podstawie prognoz) w okolicach 60-80zl za prad. Przyszlo wyrownanie za okres 07.2012 - 02.2103. Niedoplata 1104,86zl?? WTF. Ja ******le, przeciez to jest niemozliwe. Tam jest pgrzewanie gazowe (za ktore rowniez przyszlo wyrownanie za rok 2012 niecale 2000PLN, a teraz za sam marzec 622PLN, wiec juz wogole nie wiem o co chodzi). Czeski film.. :bag:

Patryk, jak udalo ci sie sprawe zalatwic? Ktos sie orientuje co robic w takim przypadku? bo jest to malo prawdapodobne ze takie bylo rzeczywiste zuzycie..

Edytowane przez woz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...