Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

witojcie

problem jest następujący: przy prędkości 40-60 km/h czuć jak buja autem na boki,

myślę że to problem z tylną osią bo na kierownicy nic nie bije,

tydzien temu robiłem: wahacze przód, tarcze klocki przód, dziurawa opona tył

wydaje mi się albo żle wyważona opona lub jakiś balon na oponie?

co o o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Gula to może niekoniecznie , znajomy miał właśnie takie bujanie dupą jak rozwarstwiła się opona w środku ale nie z boku tylko na bieżniku na długości 20cm tak jakby zapadł się bieżnik i efekty takie jak napisałeś bujało dupą przy małych prędkościach później przestawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką akcję, puściły ci "druty" w tylnej oponie(opona się odkształca i kolejne zbrojenia puszczają) , z parę/pareset kilometrów strzeli opona - nic przyjemnego

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa a jak tam zużycie bieżnika na jednej tylnej oponie?

Chodzi mi o miejscowe zużycie środkowej części bieżnika(takie placki-jeden lub kilka co kawałek na całym obwodzie)

Amorki oba na teście równe?

Zaliczyłeś jakąś dziurę inną niż zwykłe?:)

Pokręć przednimi kołami i zobacz czy nie jest ciężko z tym.

Mi po wymianie tarcz i klocków źle ułożył się(nie wiem jak to możliwe) prawy zacisk hamulcowy.

Na kierownicy nic a nic a bujało fest.

Wyczaiłem to jak na luzie zwalniałem samoistnie-czuć było też przy 10km/h i w momencie samego zatrzymania bez użycia hamulca jak łapie koło i bujało dupeczką jak by na sprężynach samych była

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bieżnik zużyty równomiernie, przez kilka dni (zanim naprawiłem oponę) zdarzało się jeździć krótkie odcinki (do kompresora) z ciśnieniem 0,9 ( w zimówkach trzymam 2,6), ale wtedy nic nie było czuć

- mam nivo, amorki na przeglądzie po 65%

- może uda mi się podjechać na Bzoome sprawdzić opony i przy okazji sprawdzę tak jak mówisz przednią oś po wymianie tarcz i klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
- bieżnik zużyty równomiernie, przez kilka dni (zanim naprawiłem oponę) zdarzało się jeździć krótkie odcinki (do kompresora) z ciśnieniem 0,9 ( w zimówkach trzymam 2,6), ale wtedy nic nie było czuć

I właśnie czasami po takich akcjach zaczyna rozwarstwiać się opona w środku i wygląda to jakby bieżnik miejscami się zapadał :/

Ale faktcznie wyważarka to pierwszy krok do sprawdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...