Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

jak wspominalem-jestem lama techniczna ale z chęcią do nauki.

Czy ktoś pomógłby mi wymienić visco i klocki z tyłu?

Piwo,wino,wódka zapenione(chcialoby się rzec jak za starych czasów-gitara,wódka,prostytutka,ale może bez przegięć:)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachecam do przestudiowania np lektury sam naprawiam e34.... (czy jak oni ją tam nazwali) Jest tam to tak opisane ze raczej kazdy da rade .... :) Niewspominajac o tym ze mozna sie dowiedziec np co szkodzi twojemu autu co robi sie nie prawidlowo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mogę pomóc i sam robiłem wszystko ,

co do klucza 32 to taki zwykły sie nie nada, za gruby jest, jaj mam taki cienki który wejdzie między wisko a koło pompy ;)

obyś miał jakiś normalne miejsce - nie pod blokiem - i w miarę komplet kluczy, płaskie, nasadowe, młotek, przecinak ;)

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr-wielkie dzięki,szczerze mówiąc mialem nadzieję,że się odezwiesz.Po spocie i wypowiedziach na forum widzę,że to nie jest dla Ciebie black magic:)

Mhmm...szczerze mówiąc nie mam żadnych narzędzi;/dopiero zacznę kompletować.Coś tam moge postarać się zdobyć,pożyczyć;no ale garażu to ja już nie zmotam:)Tylko pod blokiem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod blokiem to już widzę miny sąsiadów w oknach jak trzeba będzie młotkiem stukać w klucz żeby zluzować nakrętke wiskozy:)

Albo docinki że młotek i bmw.

Ale trzeba mieć to głęboko.

Ja pod blokiem przez 3dni sam pierwszy raz wymieniałem nagrzewnicę w e34 i miałem wywalone na sąsiadów:)

W M50 podejdzie zwykły plaski klucz(mi przynajmniej dał radę).

A żeby sobie pomóc to ściągasz osłone wiatraka z chłodnicy.Potem uważając na kostki wkładasz rękę między wiatrak/wiskozę a chłodnice i odkręcasz 3 śrubki na imbus.Zdejmujesz łopaty wiatraka i masz samą wiskozę.

Ładujesz się z kluczem płaskim i młotkiem na nakrętkę wiskozy i nawet jak nie trafisz młotkiem w klucz to przynajmniej nie połamiesz wiatraka:)

Nie ma cudów ale czasem ta nakrętka wiskozy nie ma ochoty na szybkie odkręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w nowej E34 chciałem odkręcić wiskozę, masakra, juz paski ściskałem żeby przytrzymać...... dopiero W40 i po 15 minutach poszła gładko,

dlatego zawsze na nakrętkę wiskozy podobnie jak przy hamulcach stosuję pastę miedzianą, po niej odkręcenie wyskozy to sekunda ;)

oczywiście pod blokiem też się da wszystko zrobić ;) ale nigdy nie wiadomo co nas czeka i co będzie potrzebne, więc im więcej kluczy tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilkov daj znać kiedy będziesz chciał to robić to może zrobilibysmy to u mnie na "włościach". Nie mam co prawda garażu i kpl nasadówek (ale sąsiad ma 8) ) ale podwórko, przecinaki klucze płaskie, wiertarki, szlifierkę kątową itd. a obok podwórka niezły placyk jak będzie potrzeba ultra twardego podłoża. Jak się rozpędzmy z twoją E34 to przerobimy ją na E66 przy ilości alkoholu jaką oferujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wodzie ognistej:)Sluchaj-jutro skaczę pod Świdnicę do Piotra,coby oczyścić visco,ale będą jeszcze hamulce do zrobienia a i pewnie coś znajdę w międzyczasie(wiesz-takie mam hobby-"co by tu wymienić":).

E66 nie chcę:)odejdź przepadnij maro nieczysta:)lubię 348)ale możemy spróbować z jakiegoś poldka wyklepać e32:)chętnie przygarnę.Albo chociaż e30tke:)Tylko czego musielibyśmy się napić?Absyntu?:)

A te wlości to który powiat?:wink:Bo chyba nie mniej niż 300ha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszę Cię, w Twojej e34 od razu zejdzie wisko. Wiem bo jeden strzał młotkiem w klucz przez szmatkę i jest zdjęte. Zdejmowałem też wiatrak w niej by dostać się do pompy wody. Obejdzie się bez niespodzianek. Odkręcasz wiatrak 3, klucz 32 młotek i wykręcasz 4 śruby. masz wisko w ręce.

Klocki tył też raczej rzecz prosta tylko dobrze jest mieć trochę płynu na dolewkę (ciężko może być przepchąć tłoczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czego musielibyśmy się napić?Absyntu?:)

A te wlości to który powiat?:wink:Bo chyba nie mniej niż 300ha:)

Obawiam się że po absyncie wyszedł by nam Harley-Davidson. Włości na Oporowie ale takiego metrażu nie mam choć wielu się przekonało że im więcej alkoholu tym teren się powiększa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...