Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



FyLyP

Rekomendowane odpowiedzi

mam "lekki" problem, nie mogę odpalić E34, kręci kręci i nic, ale zauważyłem na kompie: "OELDRUCK SENSOR" a znalazłem że to znaczy "czujnik oleju nie działa nie podłączony"

silnik M50TUB25

więc pytanko gdzie on się znajduje? mile widziane jakieś foto

po zerknięciu okaże się czy przewody czy wymiana, czy myślicie że coś jeszcze wchodzi w gre??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Nie spotkałem sie żeby przez czujnik oleju nie można było silnika odpalic ... dziwna sprawa troche.

Skoro kreci , paliwo leci , swieczki i cewki są ok .... to zdecydowanie stawiam na czujnik położenia wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już otworzyłem dogłebniej mache to zabrałem się za przegląd właśnie cewek i przewodów do świeć i się okazało że jeden przewód do 1 cylindra był przerwany.. i jedna swieca jest zalana olejem, robię to teraz właśnie

a co do odpalania to na początku było ok, odpalam, szybki przelot, potem chce odpalić i się zaczyna... kręci, kręci.. dobra odpalił ale w ogóle siły i jakby przygasał, przejechałem kawałek i zgasiłem i poczekałem troche odpalam kręci kręci i odpalił i było ok, potem za jakiś czas odpalam i nic.. jak odpalił to kawałek przejechałem i zgasl i ponownie po czekaniu i kręceniu zgasł i tak non stop, 100-200 sytuacja się powtarzała, po dojechaniu do domu zostawiłem bo nie miałem nerw. a po tej akcji już w ogóle nie chce odpalić, kręci normalnie i nic. na kompie pojwił się własnei ten komunikat- wcześneij go nie bylo.

więc gdzie jest ten czujnik oraz położenia wału? dam rade oba wymienić czy to grubsza zabawa? ile koszutuja?

a i gdyby był czujnik położenia wału to komp by o nim wspomniał chyba? a o nim cicho:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w M50, ale czujnik oleju powinien być w misce olejowej, z pewnością błąd od tego czujnika nie może powodować braku zapalenia silnika,

trochę dziwny ten błąd , jak w M20 odpinałem ten czujnik to miałem błąd za niskiego stanu oleju i nic więcej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Na 5 garach by troche kulał ale by chodził i odpalał.

Czujnik położenia wału to sprawdzisz jedynie podpinając do kompa serwisowego , na zegarach taka informacja nie wyskoczy.

Objawy zdecydowanie wskazują na czujnik położenia wału , znajdziesz go z przodu silnika na kole zębatym ktore jest na wale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mam idealnie w połowie pomiędzy min a max także nie wiem.. a zapaliło się właśnie jak nie odpala...

no właśnie zauważyłem spadek mocy, może to być też spowodowane czujnikiem wałków rozrządu?

dorzucam foto przodu ile się dało zrobić, mógłbyś wskazać dokładniej bo tak full się nie orientuje;)

b8fbe9713c0e326a.jpg

029ad522de6651e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wypięciu listwy wtryskowej (nie rozłączając jej) i próbie odpalenia benzyna nie leciała z wtrysków, wymieniłem listwę na inną i jest to samo:/

czy bezpiecznik nr 23 - od pompy paliwa na mierniku żarówkowym powinien się zapalić, na zapłonie czy po odpaleniu? bo wymieniałem tez ten bezpiecznik i nic i ciągle jak by był spalony albo zapalał się dopiero po odpaleniu?

może to być pompa paliwa? jak to dokładnie sprawdzić?

Edytowane przez FyLyP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypiąłem ją do góry, z wężyka od strony chłodnicy benzyna się sączyła trochę ale to pewnie z tego co jest w przewodzie a nie sprawdzałem czy przy kręceniu leci z niego, natomiast z 2 wężyków od szyby nie leciało

aa z pompy hehe, to jutro zajme sie bagażnikiem:P

jaki powinien być bezpiecznik od pompy? 15 czy 7,5 A?

Edytowane przez FyLyP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...